Pobujaj z nami w Chmurkach

NIEPUBLICZNY ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE NA MOKOTOWIE

Blog Chmurkowy

Książkowe okiełznanie emocji

W przedszkolu rozwijacie się podczas każdej sekundy zabaw, zajęć, posiłku. Nierzadko czujecie naraz tyle emocji, że ciężko nam je zrozumieć, a co dopiero sobie z nimi poradzić! Jednocześnie smucicie się, złościcie, jesteście zazdrośni kiedy ulubiony kolega bawi się z kimś innym, kiedy koleżanka ma ładniejsze gumki. Jest Wam wesoło, aż nie możecie usiedzieć na miejscu kiedy piesek daje się pogłaskać na dogoterapii. I o co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego tak się czujecie? Co z tym zrobić?

Święta, święta i… zaraz po świętach 🤔

Czy magia tego okresu znika wraz z rozpakowaniem prezentów i schowaniem choinki? Co jeśli możemy cieszyć się tym znacznie dłużej? Z przygotowaniem do świąt wiąże się mnóstwo pracy, sprzątania, pieczenia i tak naprawdę cały ten trud znika w trzy dni. Chcemy Wam przedstawić pomysły, które mogą stać się Waszą rodzinną tradycją i sprawią, że cały okres przedświąteczny będzie świetną zabawą dla Was i Waszych rodziców! 🎄

WSPÓLNA DROGA

Rodzic i przedszkole, przedszkole i rodzic. Decydując się na tę formę opieki warto wybrać placówkę, która spełnia nasze oczekiwania. Nie tylko wizualnie, cenowo, odległościowo, ale również pod względem podejścia do wychowywania. Przedszkole ma być bowiem „przedłużeniem” domu, gdzie granice, zasady i normy zostały już jasno powiedziane. Warto na początku przygody z daną placówką dowiedzieć się, jak nauczycielki i opiekunki reagują na poszczególne zachowania, jakie jest stanowisko do chociażby sprzątania, jedzenia, dyscypliny, chorób.

ZA KULISAMI

Ponownie zapraszamy Was „za kulisy” przedszkolnego dnia! 😊 W poprzednim artykule wytłumaczyliśmy wybór zajęć z języka angielskiego i tak zwanych gordonek – czyli zajęć muzycznych. Poniżej dowiecie się, dlaczego w naszym przedszkolu dzieci mają szansę uczestniczyć w warsztatach z ceramiki oraz chodzić na lekcje tańca!

RÓŻNORODNY ŚWIAT

Od najmłodszych lat można dostrzec różnice występujące w każdym z nas – kolor włosów, płeć, tusza, ktoś ma piegi, ktoś jest wyższy, niższy, ma inny odcień skóry i można tak wymieniać i wymieniać. Czy te różnice wpływają na to, że ktoś jest lepszy albo gorszy? Absolutnie nie!