Pobujaj z nami w Chmurkach

NIEPUBLICZNY ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE NA MOKOTOWIE

DZIECI SĄ EKSPERTAMI
W DZIEDZINIE ZABAWY

W Chmurkach stworzyliśmy
bezpieczne i pobudzające
kreatywność środowisko

Wizja Chmurkowego przedszkola

Odpowiadając na liczne prośby rodziców, którzy powierzali nam swoje dzieci do naszego żłobka, postanowiliśmy stworzyć także Chmurkowe Przedszkole.

Nasze przedszkole jest miejscem przede wszystkim bezpiecznym i przyjaznym dla dzieci, których ciekawość świata jest w tych latach największa. Otaczamy je ciepłem, opieką i wsparciem, tak, by mogły radośnie odkrywać, jak wspaniały i czasami zaskakujący jest otaczający nas świat, aby zdobywały wiedzę, która przede wszystkim będzie pchać je ku jeszcze większej chęci poszerzania swoich horyzontów, miejsce gdzie zdanie naszych dzieci, zawsze będzie ważne, gdzie samodzielne decyzje będą respektowane. Nasze przedszkole to świat dziecka i dorosłego, gdzie dorosły jest przewodnikiem i przyjacielem.

Nasze wnętrze są starannie urządzone a wyposażenie jest najwyższej jakości i starannie dobrane, tak by wszechstronnie wspierać rozwój naszych podopiecznych.
Wiemy jak trudno zapewnić zdrowe warunki dla dzieci w środku metropolii, dlatego zapewniamy w naszej placówce oczyszczacze powietrza, ekologiczne zabawki oraz posiłki sporządzone tylko z naturalnych, ekologicznych produktów.

Tworząc nasze przedszkole, zbudowaliśmy miejsce, w którym chcielibyśmy, aby rozwijały się nasze dzieci.

Program

Dzieci są najlepszymi kreatorami świata

Dlatego celem wybranego przez nas programu edukacyjnego jest osobisty rozwój – będący wynikiem gromadzenia doświadczeń, poszukiwań, dokonywania zmian, dążenia do osiągnięcia sukcesów, możliwość realizacji indywidualnych potrzeb, umiejętności i zamierzeń dziecka.

Odbywa się to w naturalnych warunkach środowiskowych, w wyniku interakcji i dialogu z innymi.
Program jest gwarancją osiągnięcia optymalnego środowiska, najlepiej sprzyjającego naturalnej potrzebie dziecka do rozwoju i poznawania. Wsparciem programu są, przede wszystkim, profesjonalnie przygotowani nauczyciele oraz odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne, edukacyjne i zabawowe.

Przewodnicy

Nauczyciele mają za zadanie przyglądać się dziecku, dostrzegać jego charakterystyczne cechy, wsłuchiwać się w jego potrzeby, wspierać autoedukację i pomagać kształtować własny system wartości i obraz samego siebie.

Priorytetem dla naszych nauczycieli jest wspieranie dziecka w sytuacjach trudnych, jednocześnie wspomagając je w dążeniu do samodzielnego pokonywania przeszkód. W naszym przedszkolu dziecko jest najważniejszym podmiotem – ma prawo do decydowania o sobie, do bycia wyjątkowym i jego zdanie zawsze jest brane pod uwagę.

Mamy nadzieję, że nasi podopieczni opuszczą nasze przedszkole nie tylko przygotowani do edukacji szkolnej, ale także pewni siebie, w pełni samodzielni, ciekawi świata i rządni wiedzy.

Muzyka jest częścią naszego Chmurkowego świata!

Budujemy nastrój odpowiednią muzyką która towarzyszy nam zależnie czy jest czas na szaloną zabawę i tańce, czy też może musimy się skupić przy eksperymentach i nauce, lub, czy przyszedł czas na wyciszenie i sen. Czasem towarzyszy nam muzyka klasyczna, czasem dźwięki natury a czasem szalone dziecięce rytmy i piosenki.

Dzieci na muzykę reagują radością i zachwytem! Intuicyjnie klaszczą, tupią, pobudzają się lub uspokajają. Dzięki edukacji muzycznej te nieuświadomione reakcje, mogą przekształcić się w świadome przeżywanie muzyki np. w tańcu. Dlatego, oczywiście i w przedszkolu nie zabraknie dodatkowych zajęć muzycznych, na których będziemy rozwijać swój słuch, ruch, rytm, wzbogacać słownictwo i wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy.

Sensoryka to najlepszy sposób na naukę!

Nie boimy sie bałaganu! A najlepsza zabawa jest wtedy kiedy własnymi rękami możemy samodzielnie tworzyć, mazać i ugniatać. Ubieramy fartuszki malujemy farbami, rozsypujemy konfetti, ugniatamy ciasta i masy solne, poznajemy zasady chemii i fizyki zamieniając się w małych badaczy i laborantów.

Chmurkowa biblioteka

Książki? Jak najbardziej! Na naszych półkach nie ma miejsca na przypadkowe lektury. Każdą książkę starannie wybraliśmy, tak aby treści w nich zawarte były odpowiednie dla naszych podopiecznych i pomagały w ich rozwoju. Zaaranżowaliśmy również kącik do czytania, na wypadek gdyby dziecko potrzebowało chwili samotności w towarzystwie ulubionej lektury. Wygodne poduchy i odpowiednie oświetlenie zachęcają do skupienia się nad lekturą.

Chmurkowe ciocie wykorzystują elementy czytania metodą Domana – tak, aby w każdy znany im sposób otaczać dzieci wspaniałym światem słów.

Małe i wielkie odkrycia

Wspieramy także małych odkrywców i ich eksperymenty. Najlepiej przecież możemy zrozumieć świat obserwując i doświadczając! Mierzymy, ważymy, obserwujemy, budujemy, sadzimy i podlewamy roślinki, podglądamy też życie przedszkolnego żółwia i rybki.

Po tych wszystkich zajmujących ekspertymentach trzeba się również wyszaleć i wybiegać! Zjeżdzalnie, rowerki, piankowe klocki, tunele i wigwamy – tutaj nie ma granic dla wyobraźni.

Codziennie dbamy o to aby pokazać naszym podopiecznym coś nowego. Często odwiedza nas pies-terapeuta wraz ze swoim opiekunem. Czasem z wizytą zawita Strażak lub Policjant aby opowiedzieć nam o swojej pracy. Nie zapominamy również czujnie spoglądać w kalendarz. Wypatrujemy pierwszego dnia wiosny i przebiśniegów, pierwszego śniegu i ubierania choinki, zbieramy pierwsze, jesienne liście i kasztany.

Dobre nawyki żywieniowe

Wspólnie dbamy o nasze nawyki żywieniowe – śniadania przygotowujemy i spożywamy w godzinach 8:30-10, sami decydujemy co zjemy, ile i w jakim czasie, możemy indywidualnie korzystać z przygotowanego stolika śniadaniowego i samodzielnie decydować o zaspokojeniu swojego głodu. Podwieczorek podawany jest w ten sam sposób w godzinach 16-17. Obiad mamy w godzinach 12:00 – 12:30 Inaczej niż śniadanie i podwieczorek obiad celebrujemy wspólnie, a po jego skończeniu codziennie wybierani dyżurni pomagają w porządkowaniu sali po posiłku.

Uczymy się o zasadach dobrego jedzenia – co jest zdrowe, a co niekoniecznie, jakie warzywa dobrze wpłyną na nasz mózg i wyobraźnię, a co doda nam energii na cały dzień w przedszkolu.

Opieka logopedyczna i psychologiczna

Cyklicznie również odwiedza nas logopeda i psycholog, obserwując i wspólnie z nami ćwicząc. Raporty z takich wizyt wraz z uwagami przekazujemy rodzicom, aby Ci mieli pełną wiedzę jak rozwijają się ich pociechy. Rodzicom oferujemy również konsultacje.

Kontakt z językiem obcym

Nie mniej ważny jest również kontakt z językiem angielskim i planowanym – językiem francuskim. Chmurki odwiedza codziennie wykwalifikowany nauczyciel języka angielskiego oraz dwa razy w tygodniu francuskiego, którzy pomagają nam naturalnie przyswoić melodię języka i powiązać pierwsze słowa z konkretną sytuacją. Ponadto w naszych placówkach jest przynajmniej jeden nauczyciel, który porozumiewa się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim. Jest to świetny wstęp do zbudowania solidnych podstaw w nauce obcego języka.

Bajkoterapia

Codziennie, w chwilach wyciszenia wprowadzamy elementy bajkoterapii – czytając odpowiednio dobrane opowieści pomagamy dzieciom zrozumieć emocje, które często potrafią przytłoczyć, próbujemy zrozumieć dorosłych, rozwijamy naszą wyobraźnię udając się do innych miejsc i poznajemy kultury, które rozsiane są po całym świecie.

Fizjoterapia

Dbamy o to, aby być zdrowymi i silnymi, dlatego raz w tygodniu odwiedza nas fizjoterapeuta, który ocenia naszą postawę, sposób chodzenia i wiele innych, tak ważnych w naszym wieku elementów naszego ciała. Najważniejsze jest szybkie wykrycie nieprawidłowości i wprowadzenie rad, które uzyskujemy od profesjonalisty.